Anna POSPÍŠILOVÁ-PROROKOVÁ, - vdova starší než Václav

Anna POSPÍŠILOVÁ-PROROKOVÁ, - vdova starší než Václav

Žena

Osobní informace    |    Poznámky    |    Vše    |    PDF

 • Jméno Anna POSPÍŠILOVÁ-PROROKOVÁ, - vdova starší než Václav 
  Přípona - vdova starší než Václav 
  Pohlaví Žena 
  ID číslo osoby I277  family
  Poslední změna 26 Listopad 2018 

  Rodina Václav PROROK, - Tuněchody,   nar. 23 Červenec 1902, Tuněchody, Czech Rep. Najít všechny osoby s událostmi v tomto místě,   zemř. Ano, datum neznámé 
  Poslední změna 17 Březen 2002 
  ID číslo rodiny F86  Schéma rodiny

 • Poznámky 
  • «u»«b»PROROKOVÉ z Tuněchod«/u»«/b»
   Vzpomínání napsala r. 2016 Zdenka STARÁ-ŠTUMPOVÁ z Pardubic (*1949, rodokmenové #2269):
   «u»«b»«i»Strýc VÉNA«/u»«/b»«/i» odešel do Žitovlic, kde se později vypracoval až na správce statku. Majitelkou byla vdova. Měla asi 18-letého syna, kterého chtěli oženit se strýcovou neteří BĚTOU. Bohužel, hocha ale zranil kůň a on zemřel. Strýc se s vdovou oženil a povolal k sobě Božínkova syna JIŘÍHO, který se pak oženil s neteří strýcovy manželky. A tito měli dceru MARUŠKU "Žitovlickou", se kterou jsme zažily mnoho krásných a divokých prázdninových radovánek.
   Strýc VÉNA se oženil z rozumu se starší paní, ale žili spolu poměrně dlouho a šťastně. Snažili se pomáhat Prorokovým sirotkům kde mohli, brali je na prázdniny do Žitovlic a dali je do učení - VÁCLAV se měl učit na řezníka. Tyto pokusy však ztroskotaly, protože učedníci tak tesknili po Tuněchodech, že po pár dnech z učení utekli. Nepomohlo ani, že Václav dostal kostkovanou kazajku, holinky a zástěru - což pro něj byla velká vzácnost.